Lazúra na drevo má viacero funkcií

Ak ste si niekedy stavali niečo z dreva, hojdačku, záhradný nábytok, alebo akýkoľvek výrobok z dreva, Veľmi dobre viete aká dôležitá je ochrana dreva. Drevo je krásny prírodný materiál, avšak ak sa oň dobre nepostaráte, vie sa nepekne odvďačiť. Časom nenatreté drevo stratí svoju peknú farbu a čo horšie, postupne, vplyvom rôznych faktorov začne hniť. A to je najhoršie čo drevo môže spraviť, pretože v tomto štádiu ho už len veľmi ťažko viete zachrániť. Práve preto, aby ste sa vyhli tejto záchrane je dobré použiť na ochranu dreva lazúru na drevo. Lazúra na drevo má v sebe mnoho funkcií.

palety

Penetračné, ochranné a dekoračné účinky

Lazúra na drevo je vhodná na akýkoľvek typ dreva. Je vhodné ju použiť či už na drevo,ktoré je v interiéri alebo v exteriéri. V interiéri je samozrejme drevo menej namáhané a ovplyvňované vonkajšími vplyvmi počasia. Ale aj v tom prípade je vhodné použiť lazúry na drevo. Takže na čo vlastne použiť tú lazúru na drevo? V prvom rade má penetračné účinky. Má vysoké ochranné účinky, to znamená, že veľmi dobre pôsobí proti rôznym škodcom, ktoré môžu drevo časom zničiť. Ďalej má lazúra na drevo UV ochranu pred slnkom. AK máte nejaký nábytok z dreva, ktorý je celoročne alebo aspoň v lete vonku, je vystavovaný silnému slnečnému žiareniu a zároveň je vystavované aj vonkajším vplyvom počasia ako je dážď. Ten býva veľmi často pôvodcom práve hniloby. Preto je vhodné si dať tú námahu a použiť lazúru na drevo. V neposlednom rade má lazúra na drevo aj estetické účinky. TO znamená, že veľmi pekne vie zvýrazniť kresbu dreva. Existujú lazúry na drevo, ktoré sú priesvitné, ako lak, čiže naozaj nechávajú drevo v pôvodnom estetickom výzore. Ak však predsa len chcete zmeniť farbu dreva pomocou lazúry na drevo sa vám to jednoducho podarí.

lavice

Jednoduchá aplikácia

S lazúrou na drevo nie je náročné pracovať. Potrebujete len vhodný štetec a dobre pripravené drevo. Drevo by malo byť suché a odmastené, aby azúra dobre priliehala. Lazúru na drevo treba nanášať v exteriéri, ak sa dá, alebo pri otvorenom okne. Pri manipulácií treba byť opatrní.

Viac o lazúrach na drevo nájdete aj na stránke https://carodreva.sk.