Prečo mať v Bratislave k dispozícii klimatizáciu

Úpal a úpal – viete, aký je rozdiel medzi úpalom a úpalom? Zatiaľ čo úpal vzniká iba pôsobením slnečných lúčov na ľudský mozog, najmä dlhším pobytom na Slnku bez pokrývky hlavy, úpal je prehriatie celého organizmu. Pri úpale sa zvýši telesná teplota av krajnom prípade môžete aj zomrieť. Úpal sa vám tiež môže prihodiť kdekoľvek, dokonca aj v zime v prekúrenej miestnosti, napríklad vo vlaku. Najnebezpečnejší je však úpal v lete, a tomu sa ľahko zabráni v Bratislave klimatizáciou https://masterklima.sk/. Dôležité je nastaviť teplotu v miestnosti tak, aby nebola nižšia o viac ako päť stupňov Celzia voči vonkajšiemu prostrediu, inak by to mohlo spôsobiť aj infarkt myokardu alebo cievnu mozgovú príhodu.

klimatizácia v byte

Fyzický pohyb – kto rád športuje alebo posilňuje a má doma vybudovanú posilňovňu so sklopnou lavicou na bench press, dreveným ribstolom a nakladacími činkami, bude potrebovať mať na cvičenie zaistenú aj vhodnú teplotu ovzdušia. Je to celkom logické, pretože pri cvičení sa telo zahrieva, a keby ste posilňovali pri teplotách vyšších ako 23 stupňov Celzia, budete veľmi skoro vysilení a unavení a mohol by vás zastihnúť aj spomínaný úpal (prehriatie organizmu). V klimatizovanej miestnosti si ľahko teplotu znížite na ideálnych 18 stupňov Celzia.

klimatizačný kompresor

Spánok – na kvalitu spánku má neblahý vplyv rad faktorov, napríklad hluk alebo smog, ale aj extrémne horúco. Klimatizácia je vhodný pomocník najmä na posilnenie hlbokého spánku a dôkladnej regenerácie organizmu. Pokiaľ sa dobre nevyspíte, ďalší deň budete veľmi unavení a nebudete schopní podávať dobrý pracovný výkon. To sa potom prejaví problémami na pracovisku alebo v škole, a ak to bude trvať dlhší čas, napríklad niekoľko dní, zbytočne si tým skomplikujete život. Nedostatok spánku tiež urýchľuje starnutie, znižuje odolnosť imunitného systému, má negatívny vplyv na trávenie potravy a vyvoláva depresie a úzkostlivé stavy.