Kvalitné strešné krytiny na každý dom

Stojíte pred rozhodnutím výberu strešnej krytiny pre vašu novostavbu? Prípadne rekonštruujete starší dom a potrebujete vymeniť starú strechu za novú? V tom prípade je potrebné zorientovať sa v širokej ponuke, ktorú máme dnes na trhu. Ideálne je vyhradiť si čas a naštudovať si odborné články, ktoré nám ponúkajú internetové magazíny, alebo časopisy zamerané na stavebníctvo. Prípadne môžete kontaktovať priamo dodávateľov a výrobcov, ktorí majú vyškolených technických poradcov na strešné krytiny a sú ochotní poskytnúť vám informácie. V každom prípade investícia do novej strechy býva vysoká, preto je dobré zvážiť výhody a nevýhody jednotlivých druhov strešných krytín, aby ste pri výbere zvolili tú najvhodnejšiu.

střešní krytina

Obľúbené strešné krytiny

Medzi najobľúbenejšie druhy strešnej krytiny u nás patrí betónová krytina, plechová a plastová krytina. Ďalšie používané druhy sú keramická, bridlicová, asfaltová, či prírodná krytina. Každá poskytuje domu ochranu pred prírodnými živlami a zároveň pôsobí ako izolácia voči chladu a teplu. Medzi jednotlivými typmi strešných krytín sú však rozdiely najmä v závislosti na materiáli, z ktorého boli použité. Pri výbere teda zohľadňujeme akú majú odolnosť voči poveternostným vplyvom, či chemickým zložkám, ktoré sa môžu nachádzať v ovzduší. Ďalším faktorom, ktorý môže ovplyvniť náš výber je životnosť strechy.

Tá je naozaj rôznorodá, pohybuje sa od 20 rokov napríklad pri asfaltovej krytine až do 200 rokov. Takúto vysokú životnosť má bridlicová krytina, ktorá je zároveň aj veľmi odolná, avšak tieto parametre sa odrážajú na pomerne vysokej cene. Sklon strechy je dôležitý technický údaj, ktorý by sme nemali podceňovať. Nie každá krytina je vhodná na rôzne sklony striech. V zásade rozdeľujeme strechy podľa sklonu na ploché, šikmé a strmé. Keďže každá krytina má svoju hmotnosť, musí sa aj táto zohľadňovať a použiť podľa odporúčania výrobcu tak, aby bola bezpečná. Medzi ťažké krytiny patrí betónová a keramická a ľahké sú napríklad plechová, či plastová. Väčšina striech sa dnes pýši minimálnou alebo žiadnou údržbou, akurát prírodná krytina, napríklad plsť, či slama si vyžadujú mimoriadnu údržbu.

tašky

Vyberte si spoľahlivého dodávateľa

Posledná rada na záver, keď zvážite všetky technické parametre je výber kvalitného výrobcu. Kvalitná spoločnosť je taká, ktorá vám poskytne čo najlepšie odborné poradenstvo, má seriózny prístup, poskytne záručný a pozáručný servis. Viac užitočných informácií nájdete na stránke:www.krytina.sk.