Ženy, ktoré inšpirujú


Kto je pre vás skutočnou inšpiráciou? Nielen v tom, ako vyzerá, ale aj v tom, že niečo robí. Netvrdíme, že by ste mali mať vzor. Nie každá žena vôbec nejaký vzor potrebuje, pretože, nebudeme si klamať, občas sa jednoducho musíme spoliehať iba na seba a je to tak určite najlepšie. Ale aj tak je občas príjemné mať niekoho, ku komu môžeme vzhliadať, keď nám je ťažko. Vždy sa máte na koho spoľahnúť, len musíte vedieť, že niekde vo svete existujú ženy, ktoré sú naozaj výborné v tom, čo robia. Nezáleží na tom či sú to herečky, speváčky, alebo spisovateľky. Dôležité je, že sú to ženy, ktoré vás inšpirujú.

děvče
 
J.K. Rowlingová
Kto by nepoznal meno tejto známej spisovateľky, ktorá učarovala ľuďom na celom svete? Doteraz je Harry Potter jedným z najpopulárnejších príbehov všetkých čias a niet sa čomu čudovať. Napriek tomu, Jo si musela prejsť skutočným peklom, kým sa z nej stala jedna z najbohatších ľudí sveta. Chudoba, neúspešné manželstvo, to všetko je len zhluk toho, čím sa musela prepracovať, kým sa z nej stala hviezda. Je to človek, ku ktorému sa naozaj oplatí vzhliadať.
 
Emma Watson
Už keď sme sa zastavili pri Harry Potterovi, nemôžeme zabudnúť na jednu z predstaviteliek hlavých postáv. Tou je práve Emma Watson, ktorá stvárnila postavu Hermiony Grangerovej. Napriek jej veku sa už teraz angažuje v boji za ženské práve, vyštudovala univerzitu a stále sa venuje herectvu. Okrem toho je až neuveriteľne krásna a práve preto sa stala ambasádorkou hneď niekoľkých módnych značiek. A ostrihala sa nakrátko. Nezaslúži si obdiv?
 
dívka

Mama
Nemusí byť hviezda. Nemusí byť známa osobnosť. No napriek tomu je mama väčšinou niekto, ku komu môžete vzhliadať. Možno nemá vysokú školu a možno nikdy neurobila veľkú kariéru. Ale merala vám teplotu každú jednu chvíľu, keď ste boli malá. Starala sa o vás a hovorila vám, že máte naviac, keď ste randili s nesprávnym chlapcom. Určite by ste ju mali brať za inšpiratívnu.