Päť starovekých tajomstiev krásy, ktoré fungujú dodnes

Samozrejme nie je ich len päť. Existuje množstvo prísad, produktov a trikov, ktoré sú tu z čias Egypťanov a iných starovekých civilizácii,.
Niektoré triky krásy by mali zostať v minulosti ako napríklad olovená bieloba na zosvetlenie pokožky, ktoré ženy používali v Alžbetinej ére, ktorá, ako už z názvu vyplýva obsahovala olovo. Ženy nakoniec skončili so škvrnami po tvári.

kamarádky

Najdostupnejšie a najznámejšie tajomstvá krásy:

  1. Kokosový olej– je veľmi populárny a používa sa najmä do vlasovej kozmetiky, liečbu ekzémov. Má antibakteriálne, antivírusové a antifungálne vlastnosti tak niet divu, že ho ľudia používali na liečenie už celé stáročia.

  1. Med-antiseptikum a obsahuje antioxidanty. Bola to najobľúbenejšia zložka používaná v staroegyptských liekoch a populárna zložka kozmetiky. Antiseptický charakter znamená najmä to, že dopomáha k liečbe akné ak sa použije ako maska a pomáha udržiavať hydratovanú pokožku.

  1. Morská soľ– antiseptikum a konzervačný prostriedok. Čistí a detoxikuje a pomáha uzavrieť vlhkosť. Od staroveku sa soľ používala ako spôsob, ako odstrániť odumretú kožu a „zlepšiť“ vzhľad celulitídy. Starovekí Gréci používali slané bazény ako hydroterapiu.

  1. Bahno-mnohé masky v dnešnej dobe sú na bahennej báze, najlepšie z Mŕtveho mora. Práve tie sú považované za tajomstvo krásy samotnej Kleopatry.

sochy

  1. Vajíčka-pravdepodobne najlacnejšia dostupná zdrojová zložka. Sú súčasťou väčšiny diét po tisíce rokov, ale tvoria aj zložku kozmetiky. Ako aj žĺtok, takisto bielok sa dá použiť na masku na tvár alebo vlasy. Výsledkom je rozjasnenejšia pokožka.


Kozmetický priemysel je obzvlášť náchylný na trendy a „nové zázraky“, ktoré sa objavujú každý rok. Ale pri pohľade na najdlhšie prežívajúce tradície našich predkov, práve od nich by sme sa mali učiť. Nie je žiadnym prekvapením, že zložky, ktoré boli už dávno zistené a nájdené v minulosti, majú pozitívny vplyv na pokožku a vlasy a nachádzajú sa v moderných prípravkoch.