Buď svetlo! A bol LED reflektor

So svetlom sa žije ľahšie. O tom asi netreba pochybovať. Ak patríte k domácim majstrom, alebo zvyknete na svojej záhrade pracovať aj počas večerov, či naopak skorých rán, určite sa vám zíde kvalitné osvetlenie. Asi vám napadol klasický reflektor, však? Áno, môžeme povedať, že ide o najlepšie riešenie v rámci vonkajšieho osvetlenia. Ak však nechcete pri účte za elektrinu skolabovať, poobzerajte sa po o čosi modernejších, ekologickejších a hlavne ekonomickejších riešeniach. Presne takým je i LED reflektor.

Reflektor medzi korunami stromov

Ak sa rozhodnete kupovať LED reflektor, je dobré siahnuť po originálnom kúsku. Lacné napodobeniny niekedy nevydržia ani len jednu jedinú sezónu.

Ešte donedávna v podstate neexistovali lepšie riešenie ako klasický halogénový reflektor. Ak ste ho niekedy používali, viete koľko elektrickej energie zožerie takáto sranda. LED reflektor, je rovnako ako všetky LED svetlá omnoho ekonomickejším riešením. Na druhej strane sa nemusíte obávať horšej kvality osvetlenia. Nepochybnou výhodou je aj to, že si môžete vybrať z veľmi esteticky dobre pôsobiacich kúskov. Preto reflektory nemusíte využívať len v dielni, ale napríklad v ateliéri, na terase, či v záhradnom altánku.

Výhody LED reflektorov v skratke:

  1. Úsporné
  2. Šetrné k životnému prostrediu
  3. Šetrné k vašej peňaženke ( návratnosť je kratšia ako pol roka )
  4. Veľmi dobrá svietivosť
  5. Dlhá životnosť ( na LED diódy nevplýva počet zapnutí a vypnutí, ako je to pri klasických žiarovkách )
  6. Moderný a elegantne pôsobiaci konštrukčný vzhľad
  7. Sú vhodné na komerčné i súkromné využitie

Ateliér osvetlený reflektormi

Ako sme už naznačili, LED reflektory nevyužijete len na osvetlenie v dielni, či garáži. Na týchto miestach ich totiž používame najčastejšie. Ateliér a terasa taktiež nie je jediným miestom, kde tieto reflektory priam dokonalo zapadnú. Môžete ich totiž pokojne umiestniť aj v obývačke, či kuchyni a vytvoriť netradičné osvetlenie vášho interiéru.