S chĺpkami preč

Patríte medzi tie ženy, ktoré s príchodom zimy vítajú aj menej času stráveného holením? Holenie ako také sa u nás na Slovensku dostalo do povedomia širšej spoločnosti až po nežnej revolúcii, kedy bolo v zahraničí neodmysliteľné. Trend vyholených podpazuší sa rozrastá aj pomedzi mladých mužov a každá jedna žena si už prešla niekoľkými spôsobmi holenia.

holítko

Žiletka
Asi najvytrvalejšia skupina vo výbere. Pre mnohých sú žiletky jednoduché, univerzálne a lacné riešenie nežiaduceho ochlpenia. Jednorazové sa predávajú tak povediac samé. Pri holení však doprajte svojej pokožke relax v podobe teplej sprchy. Póry sa uvoľnia a depilácia bude precíznejšia. Nikdy nepoužívajte staré a zhrdzavené žiletky a s ich životnosťou sa tiež neprepočítajte. Jednorazové v skutočnosti naozaj znamenajú jednorazové. Ak máte jemnú pokožku a chcete sa vyhnúť poraneniu či zarasteným chĺpkom, pokojne sa hoľte v smere rastu nežiadúceho ochlpenia.

Vosk a cukrová pasta
Vosk si vyberú naozaj odvážne ženy, ktoré chcú mať s každodenným holením pokoj. Ak ani vy neznesiete neustále holenie, tak skúste zvoliť túto možnosť. Nemusíte ísť ani do salónu, v drogériách existuje kopec produktov vhodných na domáce použitie. Vedzte, že samotné holenie je už pre naozaj vysoký prah bolesti. Hlavne v podpazuší a intímnych partiách. Okrem vosku môžete využiť aj iný prostriedok, po ktorom budete mať na nejaký ten čas pokoj. Ide o cukrovú pastu, ktorá bola veľmi populárna niekoľko rokov dozadu. Nie je taká bolestivá, ale zato pomalšia, a mnohé preto musia obetovať peniaze navyše v salónoch krásy.

holící strojek

Epilácia
Pre mnohé ženy neoddeliteľná súčasť ich výbavy. Ak aj vy ste si obľúbili holiaci strojček, máte vyhraté. Na trhu sa totižto každý rok objavujú novšie modely s novými a vylepšenými funkciami. Je to len záležitosť zvyku. Okrem všetkých možností nesmieme zabudnúť na laserovú epiláciu. Tú si už pár rokov môžete urobiť aj doma, no pre väčšiu bezpečnosť voľte salóny.
Vyhnite sa nadmernému holeniu a nezabudnite sa starať o pokožku. Tá to potrebuje nie len pre holenie, ale aj pre zimu a chlad, ktorá ju neraz vie potrápiť.