Vyberte si obliečky na posteľ, v ktorých sa vyspíte doružova

Snažíte sa nájsť dokonalé posteľné prádlo, no vždy narazíte na príliš vysokú cenu alebo zlú kvalitu? V tom prípade asi nie ste jediný. V nasledujúcich riadkoch vám dáme pár rád, ako postupovať pri výbere obliečok na posteľ. Kvalita je tým najzákladnejším kritériom a ak chcete mať sladké sny, je potrebné ju uprednostniť pred kvantitou. Posteľné obliečky nesmú byť vyrobené z umelého materiálu, pretože v opačnom prípade nebude mať posteľné prádlo požadované vlastnosti. Ako sa v nich teda vyznať?

ložnice

Hľadajte kvalitné prírodné materiály

Ak si myslíte, že pri výbere obliečok na posteľ stačí mať oči otvorené a vyberať podľa vzoru či potlače, vyvedieme vás z omylu. Vzor je až druhoradý. V prvom rade by ste mali čítať to, čo je uvedené na obale. Ak tam nájdete napísané polyester, polyamid a podobne, ruky rýchlo preč od tohto výrobku. Najlepšie urobíte, ak siahnete po stopercentnej bavlne. Aj čisto bavlnené obliečky však môžu byť podozrivo lacné. V takomto prípade zbystrite. Ide pravdepodobne o riedko tkanú bavlnu. Posteľné prádlo je teda príliš tenké a môže sa veľmi ľahko stať, že sa praním a používaním rýchlo zničí. Hľadať by ste mali posteľnú bielizeň s hustotu tkania 120 až 140 gramov na 1 meter štvorcový. Pokiaľ ste praktický a najmä zaneprázdnený človek a na žehlenie čas nemáte, krepové obliečky na posteľ budú pre vás to pravé orechové. Ak vám je často zima a túžite po posteľnej bielizne, ktorá vás každý večer príjemne zahreje, určite siahnite po flanelovej bielizni.

velká postel

Vzory a potlače

Milujete pestré farby alebo radšej uprednostňujete jemnosť a nenápadnosť? Aj do výberu obliečok na posteľ môžete vložiť kus svojho vkusu. Posteľnú bielizeň pokojne dolaďte ku závesom v spálni, farbe steny či koberčeku pri posteli. Je úplne jedno, či zvolíte veľké kvety, prúžky alebo geometrické tvary. Podstatné je, aby ste so vzorom na vašej posteľnej bielizne boli stotožnený a aby sa vám v nich dobre spalo. Za žiadnych okolností však neuprednostňujte dizajn obliečok pred ich kvalitou. To sa totiž nevypláca. Hľadáte dokonalé posteľné obliečky na každé ročné obdobie? V tom prípade neváhajte navštíviť webovú stránku https://www.scanquilt.sk/.