Komuže je lepšie ako vlastníkovi Netflixu. Jeho hodnota dnes láme na trhu rekordy a akcionári sa môžu pretrhnúť!

Stalo sa takmer nemožné. Skutočne dlhé roky mediálny ale i ekonomický gigant na trhu Walt Disney Company nielenže našiel svojho konkurenta, ale momentálne stratil prvenstvo v záujme akcionárov a predbehol ho relatívne nováčik, ktorý je však dnes už veľmi dobre známy hádam v každej civilizovanej krajine. Akcionári si za svojho favorita tentokrát zvolili globálny fenomén na mediálnom trhu posledných rokov a to poskytovateľa Netflix. Ale v podstate nejde zasa o také veľké prekvapenie, nakoľko Netflix je jednoznačne celosvetovo mediálnou zábavou typickou pre 21.storočie, obzvlášť pre koniec aktuálnej dekády.

finance

Všetky programy online v jednej aplikácii či už v mobile, v počítači, alebo ako predinštalovaná služba v nových televízoroch či mediálnych centrách (ako napr. Android box). Práve toto je systém dnešnej mediálnej zábavy a Netflix sa stáva jednoznačným kráľom a so svojou expanziou nehodlá prestať, naopak. Je na výslní a vo svojom najvyššom raste, pravidelne investuje milióny do nových komerčných programov, ktoré bude následne poskytovať svojim užívateľom. Odvážim sa tak povedať a vlastne vôbec nie som jediný, že od roku 2020 si pod pojmom seriály, filmy, či mediálny prenos predstavíme nie TV stanice, ale jednoducho službu s názvom Netflix. Za pravdu mi vlastne dáva i obrovský záujem akcionárov, ktorý ako som už spomenul, získal prvenstvo pred dlhoročnou legendou W. Disney Company.

analýza

Tržná hodnota Netflixu tak dnes predstavuje vyše 150 miliárd dolárov!
Je to možno neuveriteľné, ale na trhu sa nachádza už od roku 2002, kedy však ešte pochopiteľne nebudil takú pozornosť. Technológia ale i štýl sledovania programov mali inú podobu, teda inú podobu mal i záujem ľudí a akcionárov. Od roku 2002 ale dnes vravíme o oficiálnom náraste jeho hodnoty o 33 000 %, pričom od začiatku tohto roka o ďalších 80 %. Obe údaje sú merané indexom S&P 500, ktorý analyzuje celkovo až 500 amerických spoločností, ktoré sú momentálne na burze najhodnotnejšie.