Vypestuje si zdravý, dlhotrvajúci vzťah

Z času na čas to príde na každého. Zaľúbenie, z ktorého vznikne vzťah. Možno ste sa predtým párkrát popálili, no teraz cítite, že je to už ono. Neurobte opäť tie isté chyby, ako predtým. Vzťah medzi dvoma ľuďmi predstavuje najkrajší cit vôbec. A to lásku. Láska spája, ale taktiež rozdeľuje. Spôsobuje bolesť, ale zároveň šťastie, ktoré vám môže dať len tento cit. Keď ste vo vzťahu, neznamená, že sa máte vzdať osobného života, alebo svoj život odovzdať partnerovi. Ide o to, čoho všetkého sa dokážete vzdať na úkor partnera. Nikdy by to však nemali byť vaši priatelia, záujmy, či sloboda.

nápadník

Komunikujte medzi sebou.Komunikácia je to, čo vás dáva dokopy. Tým, že sa budete rozprávať sa spoznáte. Keď sa naučíte komunikovať teraz, pri väčších problémoch to už pre vás nebude také ťažké.
Dôverujte si. O áno, dôvera. Tá je najdôležitejšia. Na začiatku je jednoduché partnerovi dôverovať, pretože máte ružové okuliare, cez ktoré všetko vidíte…no…ružovo. Vzťah je však aj o dôvere. Nečakajte, že pri vás bude partner 24 hodín denne, aby ste ho mali pod dohľadom. Verte mu, nevyvolávajte každých 5 minút a všetko bude v poriadku.

lsáka

Neklamte si.Toto súvisí s predchádzajúcim bodom o dôvere. Pokiaľ si máte klamať, vzťah nemá zmysel. Nevravím, že si máte vešať na nos každú drobnosť, ale klamstvá vzťah budú iba ničiť.
Nie slová, ale skutky.Povedať si, že sa ľúbite, je krásne a určite aj veľmi potrebné. Bez skutkov to však po čase stratí význam. Ak sa jeden pre druhého dokážete obetovať, pomôcť si a ste tu pre seba aj v tých najťažších situáciách, váš vzťah bude mať naozaj pevné základy.

Neupadnite do stereotypu.Chodiť von, potom na návštevu k vám, alebo k partnerovi, prípadne k jeho rodičom, ak ešte žije s nimi je super. Po čase vás to však omrzí. Nehľadajte si hneď bočné dvierka a inú spoločnosť. Vymyslite spolu stále niečo nové, čo vás nakopne. Skúste výlet po okolitých pamiatkach a ak ste obaja akční, tak nejaký adrenalínový šport.
polibek

Kompromis.Či chcete alebo nie, hádkam, alebo nedorozumeniam sa vo vzťahu žiaľ nevyhnete. Keďže ste dvaja rozdielni ľudia, hoci vás možno spája množstvo spoločných záujmov, stále sa nájde niečo, čo sa vám, alebo vášmu partnerovi páčiť nebude. Pohádať sa je fajn, keď však obaja vychladnete, skúste pristúpiť na kompromis.