Ako správne pochopiť mužské myslenie

Prečo sa ženy označujú za nepochopené, je každému dobre známe. My predsa nikdy nevieme, čo chceme, kedy to chceme, prečo to chceme. Je to však úplne pravda? Aj muži nám niekedy vedia riadne potrápiť naše mozgové bunky, keď sa snažíme rozlúštiť, čo sa vlastne deje. Mnohokrát sa urazia pre nič za nič, zatiaľ čo ženské pohlavie nechápavo krúti hlavou.

bunda

Možno sa to bude zdať zvláštne, no aj muži majú svoje nálady. Tiež majú zlé dni, kedy sa im nedarí a nič sa im nechce. Blbý deň v práci, hádka so šéfom, či neustála mamina kontrola. Niekedy ho podráždite aj vy a hádka je na svete. Prečo muži ostávajú po hádke ticho? Žena je večne tá, ktorá sa bude hádať, kým ju jej drahá polovička prudko neobjíme a neukončí tým celú nezmyselnú hádku.

boty

Muži však potrebujú priestor. Či chceme, alebo nie, je to tak. Potrebujú čas na to, aby spracovali čo sa práve stalo. Veľakrát sa stáva, že nič nepovedia práve preto, aby im v hneve neušlo niečo, čo by neskôr ľutovali. Nie vždy sa ich nálady týkajú len žien. Niekedy sa mesiace nedozvieme, čo sa vlastne deje, čo nášho priateľa nahnevalo, alebo urazilo.

Vo vzťahu je síce správne sa o všetkom rozprávať, musíme však vedieť, že muži nie sú ako my. Najradšej by sa o ničom nerozprávali, ale robia to najmä z lásky k nám. Prejavovať city je pre nich ťažšie, ako by sme si mysleli. Preto je dôležité vášmu partnerovi dať priestor. Dajte mu čas a on vám to povie, sám od seba. Netlačte naňho. Uvidíte, že sa časom naučíte komunikovať spolu o všetkom.

páreček

Pre mužov totiž nie je bežné rozprávať o všetkom dopodrobna. Ženy sú zvyknuté vyklebetiť aj to posledné, čo im napadne, muži však takto neexistujú. Môže sa stať aj to, že sa hanbia, alebo vás nechcú zaťažovať ich problémami. Buďte preto pripravené, všímajte si svojho muža a nezanedbávajte aj menšie náznaky toho, že niečo nie je v poriadku. Výsledky sa čoskoro dostavia.