Aké výhody majú elektróny oproti plechovým diskom?

Dôležitou súčasťou auta sú kolesá a aj tieto si logicky zasluhujú pozornosť motoristov. Najčastejšie v spojitosti, keď pre tieto kolesá vyberáme vhodné disky, kedy sa vždy tlačí do popredia otázka- Hliníkové alebo plechové?

Už teraz môžeme prezradiť, že vo všeobecnosti zaujímavejšie vlastnosti poskytujú hliníkové aludisky. V ich neprospech však vraví vyššia kúpna cena, čiže cenová dostupnosť je zasa na strane diskov plechových. Bolo by ale príliš jednoduché uzavrieť to výberom: dizajn verzus cena. Hoci hej, ak chcete, pokojne to touto rovnicou uzavrite. My však v danej téme budeme pokračovať ďalej.

auto, range rover

Najznámejšou a vlastne viditeľnou výhodou hliníkových aludiskov je ich nadradený dizajn, ktorý je od plechových podstatne štýlovejší a atraktívnejší. A keď sa to tak vezme, kúpa týchto štýlových elektrónov nemusí byť spravidla len drahou a cenovo zaťažujúcou možnosťou. Veď elektrony Najdisky ponúkajú široký výber od rôznych značiek, výrobcov a prevedení. Pochopiteľne tu preto nájdeme aj rôzne cenové kategórie.

Štýlovosť elektrónov je oceniteľná a priam ideálna v prípade, ak hľadáte vhodné disky na luxusnejšie vozidlo z vyššej triedy. Takýto disk dokáže ešte viac pozdvihnúť štýl a estetiku celého auta, čo by naopak plechové disky mohli v takomto prípade pokaziť. Tie sú z estetického hľadiska predsa len viac akceptovateľné na klasických či starších autách.

disk, koleso

Lenže aludisky majú aj ďalšie známe výhody, ktoré vychádzajú primárne z ich nižšej hmotnosti. Tá má za následok napríklad menšiu spotrebu pohonných látok a takéto ľahšie disky sú šetrnejšie k ostatným súčastiam, ktoré sa vďaka nim menej opotrebovávajú. Ďalej sú to aj citeľne lepšie jazdné vlastnosti, konkrétne spojené napríklad s kratšou jazdnou dráhou a ľahším zabáčaním.

Ak by sme mali vyzdvihnúť naopak plechové typy diskov, tak potom je to ich cenová dostupnosť, resp. ich nižšia kúpna cena a možno povedať, že majú kvalitnú odolnosť a v prípade ich poškodenia sa ľahšie opravujú.