Viete o tejto funkcii Googlu?

Veľký pán Google je skutočný pomocník, o tom niet pochýb. Veď predsa koľko krát vám už zachránil alebo aspoň veľmi zjednodušil život? Len sa nad tým zamyslite, nemusíme hneď bežať do knižnice, pretože si dokážeme „vygoogliť“ takmer všetko.

google

Google Scholar
Je to vyhľadávanie, ktoré Google ponúka pre študentov. Výborná pomôcka, ktorú odcenia najmä študenti. Ani by ste neverili, aké býva občas náročné dostať sa práve k takým vedeckým článkom, ktoré potrebujeme. Práve táto funkcia Google Študovne nám veľmi zjednodušuje celý proces.

Dostanete sa k nej veľmi jednoducho, jednoduchým napísaním do vyhľadávača buď výraz „scholar“, alebo „študovňa“ ten vás následne presmeruje do trochu upraveného vyhľadávania od Googlu, ktoré ž vyhľadáva vedecké práce, články, výskumy alebo koncoročné práce. Dostanete sa teda k informáciám ktoré potrebujete a ku ktorým by ste sa možno dostali iba v knižnici a to veľmi zdĺhavým spôsobom za pár minút.

vyhledávač

Toto vyhľadávanie je overené a veľmi zjednodušuje prácu na vysokej škole, pretože ak napíšete do samotného vyhľadávača Google to, názov článku, ktorý by ste potrebovali prečítať, možno vám ho síce nájde, avšak nemôžete sa na to spoliehať s úplnou pravdepodobnosťou. Bohužiaľ, na vysokej škola sa potrebujete na veci spoliehať na 100 percent. Práve preto je toto vyhľadávanie také dôležité.
Mnoho študentov o ňom dokonca vôbec nevie, preto považujem za potrebné aby sa táto informácia rozšírila a myslím si, že nejeden študent, ktorý na ňu narazí a doposiaľ o nej nevedel sa veľmi milo poteší. Návštevy knižníc sú síce obohacujúce, no nik nevie lepšie ako vysokoškolský študent, že občas aj veľmi zbytočne zdĺhavé a aj istým spôsobom zbytočné. Snažíme sa preto veci si čo najviac zjednodušovať a zľahčovať, je to pre nás jednoducho potrebné, ak chceme mať nejaký čas aj sami pre seba.