Tantrické a erotické masáže alebo ich pozitívny význam

V súčasnosti sa okrem tých klasických masážnych salónov môžeme stretnúť takisto s tými, čo poskytujú o niečo atraktívnejšiu tantrickú masáž, ktorá u niektorých z nás ešte možno stále vyvoláva otáznik. V skutočnosti ide originálne praktiky, ktorých cieľom je prepojiť duševné potešenie s tým telesným. Základom sú tu senzuálne dotyky a áno, takisto úplná nahota. V nejednom prípade tak niektoré salóny poskytujú tkzv erotic massage, čo sa môžu zameriavať priamejšie na kvalitný erotický pôžitok. A erotika je v nemalej miere súčasťou takisto „klasickej“ tantry.

Masážne príslušenstvo

  • Tantrická masáž má za to, že jedným z hlavných bodov, vďaka ktorým sa dá načerpať nová životná sila, je práve schopnosť vedieť zmyselne zaobchádzať s našou sexualitou, respektíve s prirodzenou erotickou fantáziou.

Výsledkom preto nie je povedzme len obyčajná masáž chrbta, ale dotyky postupne smerujú aj k intímnym partiám, nakoľko tieto sú takisto našou súčasťou. A povedzme si priamo, že práve dotyky v tejto oblasti v každom človeku vyvolávajú prudkejšie emócie. A pokiaľ sa tieto postupy dodržiavajú správne a profesionálnou technikou, tieto emócie dokážu byť veľmi príjemné. Práve fakt, že tantra alebo erotická masáž nezanedbáva ani tento bod, má za následok kvalitné odbúranie napätia, stresov, ako aj mnohých iných ťažkostí, blokov a dokonca chorôb. Rovnako môže ísť o prevenciu pred rakovinou prostaty, vysokým krvným tlakom, infarktom, či dokonca o doporučené praktiky v prípade, ak nastávajú sexuálne problémy ( u mužov napr. príznaky erektilnej dysfunkcie či u žien frigidita).

Ženské telo, podprsenka

V niektorých pikantnejších ponukách sú ale zahrnuté aj techniky ako napr. body to body, kedy atraktívna masérka nepoužíva iba zmyselné dotyky rúk, ale takisto svoje celé telo. V prípade záujmu sa masáže môže zúčastniť aj sám zákazník a tento pôžitok tým môže byť vzájomný.

V súčasnosti vznikajú diskusie o tom, pokiaľ siahajú hranice tradičnej tantry a kedy ide vlastne o platené erotické služby. V skutočnosti však všetky techniky spomenuté vyššie zanechávajú požadovaný účinok, líšia sa len svojou formou. Výsledkom je odbúranie fyzických, psychických, emočných a erotických blokov a načerpanie novej životnej energie.