Rozvoz potravín domov sa stáva čoraz populárnejším


Rozvoz potravín až do domu sa stáva poslednej dobe veľmi  obľúbeným. Na Slovensku túto službu ponúka Tesco, ale napríklad v susednom Česku ponúka dovoz potravín až do domu Rohlík.cz alebo Kolonial.cz. Konkurencia iba prispieva zvýšeniu kvality služieb. Dodávatelia vozia tovar i do menších miest a ich okolia  a dennodenne pribúdajú nové miesta, kde je táto služba dostupná.

obchod

Online nákup potravín je pomerne nový trend, ktorý má pred sebou veľkú budúcnosť. Veľa ľudí pochopilo, že je pre nich výhodnejšie nechať si nákup doviezť priamo do domu až ku dverám bytu. Sú to predovšetkým zaneprázdnené pracujúce ženy, matky na materskej dovolenke, ktorým ochorelo dieťa ale i nezadaní ľudia, ktorí venujú všetky svoje sily práci a nebaví ich behať po hypermarketoch. Sú situácie, kedy čakáte návštevu, organizujete party, máte plno roboty, neviete čo skôr. Ušetríte čas i peniaze.   

eshop

Osobitnú skupinu zákazníkov tvoria seniori, ktorým ubúdajú sily a ich deti sú v práci dlho do večera alebo bývajú vo vzdialenom meste. Takáto služba by vyriešila veľa problémov. Veľkou nevýhodou seniorov však je fakt, že väčšinou odmietajú internet i počítač ako taký. Sú to nové technológie, ktoré mnohí z nich nezvládli, lebo pre nich prišli už príliš neskoro. Mobilný telefón používajú starší ľudia iba na telefonovanie a väčšinou majú zastarané typy, ktoré dostali po deťoch. Vyberanie tovaru online u mnohých preto neprichádza do úvahy. Mnohí by si aj radi objednali nákupy s donáškou do domu, keby sa to dalo zabezpečiť telefonicky.

nákupy

Mnoho ľudí sa obáva, že takto nakupované potraviny sú drahšie. Nie je to pravda. I tu si môžete vybrať zlacnený tovar alebo využiť rôzne akcie, ktoré Tesco ponúka. Tak ako v kamennom obchode i tu treba vyberať a zvažovať viaceré možnosti. O výhodách tohto nákupu svedčí i to, že počet záujemcov o tieto nákupy sa každoročne zvyšuje. Len škoda, že táto služba nie je dostupná v menších mestách a na vidieku.