NHL: Naj hráči pre rok 2018


Koncom roka majú generálni manažéri klubov NHL možnosť a čas poriadne si prezrieť súpisku svojho tímu a zamyslieť sa, aké zmeny by viedli k lepšiemu. Majú rovnako možnosť pozrieť sa na zoznam momentálne najlepších hráčov celej NHL, no i zistiť, ktorí hráči sú momentálne vážnejšie zranení, či ktorí sú akosi z formy. Na základe toho sa môžu pokúsiť o nejaký výhodný trejd, teda výmenu, obchod s konkurenčným tímom.

silvestr

Ideálne riešenie v tomto smere nastáva, pokiaľ má tím napríklad štyroch skvelých obráncov, no na pravom krídle nemá produktívnych hráčov. V takom prípade vymenia, vytrejdujú jedného skvelého obráncu za skvelé pravé krídlo s konkurenčným tímom, pokiaľ manažéri oboch klubov budú súhlasiť, pokiaľ sa výmena bude zdať obom relatívne výhodná.

A kedy je najvhodnejšie pozrieť štatistiky? No predsa v strede sezóny, takže možno budeme onedlho svedkami určitého významného trejdu a pokiaľ nie, aj tak je zaujímavé pozrieť, ktorí hráči sú pre rok 2018 najideálnejší a to i hlavne podľa štatistík, ale i podľa súčasnej formy a zdravotného stavu. Pozrime sa na to i my v tomto článku.

varování

Hráči v najlepšej forme pre rok 2018
•         Brankár
V najlepšej forme, ktorá môže znamenať i jeho najlepší moment v kariére a väčšiu cenu na trhu, je momentálne brankár Washingtonu, Braden Holtby. V roku 2016 držiteľ Vezina Trophy /pre najlepšieho brankára/ a v sezóne 2016/2017 jeden z najhlavnejších dôvodov, prečo sa Washington umiestnil tak vysoko.

•         Obránca
Top umiestnenie v tomto rebríčku si zrejme zaslúži 26 ročný Victor Hedman z Tampy Bay, ktorý je ideálnym v oboch smeroch. Je veľký a silný, hrať proti nemu bolí, no na druhej strane prekvapivo rýchly a obratný, veď za poslednú sezónu nazbieral až 72 bodov, čo je na obráncu ozaj skvelé číslo. Odhaduje sa, že v takomto tempre vyhrá tento ročník Norris Trophy / ocenenie pre najlepšieho obráncu/.

•         Útočníci
Ľavé krídlo: Jamie Benn z Dallas Stars, powerforward, ktorý zbiera veľa bodov, alebo ostrieľanýAlex Ovechkin z Washington Capitals, ktorý by mohol nastrielať 50 gólov, aj napriek povestnému zraneniu chrbtice.
Pravé krídlo: Ešte len 24 ročný Nikita Kucherov sa stáva hviezdov. Ukázal, že je schopný streliť 40 gólov za sezónu, čo je skvelé, no konkuruje mu dnešná superstar Patrick Kane z Chicaga Blackhawks.

hokej

Center: 20 ročný Connor McDavid z Edmontom Oilers poslednú sezónu vyčnieval, jediný nazbieral cez 100 bodov. Jediný! Predbehol i Sida Crosbyho. A to má len 20. Sme zvedaví, čo z neho bude ďalej. Žeby sa vrátil Wayne Gretzky?!