Rozdielna hokejová výstroj pre hokejistov? Určite áno

Hokej je dynamická a tvrdá hra, kde hokejová výstroj musí mať svoje pevné miesto. Otázkou však je, či je nejaký zásadný rozdiel medzi hokejovou výstroju útočníka, obrancu či brankára. Tak skúsme si to rozobrať a zistiť , ktorý hráč potrebuje akú výstroj.  Je prilba pre všetkých rovnaká? A čo taká hokejka? V každom prípade, hokejová výstroj nesmie chýbať žiadnemu hokejistovi. Ani amatérovi a ani profesionálnemu hráčovi.
 

hokej

Hokejová výstroj pre brankára a útočníka- aký je v tom rozdiel?

 
Už na prvý pohľad je aj obyčajnému „dvojtýždňovému“ fanúšikovi jasné, že brankár má inú hokejovú výstroj ako útočník a obranca. Dôvody sú jasné a logické. Tak za prvé brankár je v bránke, to znamená, že je pod tlakom paľby pukov, je ostreľovaný oveľa viac a častejšie ako ktorýkoľvek iný hráč. Nie je nútený sa pohybovať príliš rýchlo, preto mu neprekáža , keď ma na sebe viac ochranných prvkov ako ostatní hráči. Prvým zásadným rozdielom medzi hokejovou výstroju brankára a ostatných hráčov je v tom, že má brankárske betóny. S tými bráni puk, aby nebolo možné mu streliť gól pomedzi nohy. Hokejistovi- útočníkovi by tieto betóny boli zbytočne, navyše by sa mu asi veľmi zle korčuľovalo. Ďalší viditeľný zásadný rozdiel vo výstroji je v rukaviciach. Hráči majú klasické hokejové rukavice rôznych strihov, v závislosti od toho , ktorý je pre nich najlepší, pričom brankár má na ruke, tzv. lapačku, do ktorej chytá letiaci puk. Na druhej ruke má zasa vyrážačku. Aj hokejka brankára a iného hráča je rozdielna. Tá brankárska je menšia, a na konci trochu hrubšia.  Podstatný rozdiel  je aj v prilbe. Väčšina hokejistom má prilbu, na ktorej je len úzke ochranné plexisklo na oči. Brankár má však prilbu, ktorá dokonale kryje celú jeho tvár a aj časť krku. Z dôvodu, ktorý už bol spomenutý vyššie, je viac ohrozený prípadnými strelami. Rozdielov v hokejovej výstroji medzi brankárskou výstrojou a výstrojou ostatných hráčov je viac, tie už sú však špecifickejšie.
 
zápas

Líši sa hokejová výstroj obrancu a útočníka?

 
V predošlej časti boli uvedené rozdiely medzi hokejovou výstroju brankára a ostaných hráčov. Tých bolo pomerne dosť. A čo hokejová výstroj útočníka a obrancu? Medzi výstrou týchto dvoch typov hráčov nie je žiadny zásadný rozdiel, skôr sú to rozdiely v typoch hokejok, strihoch rukavíc a podobne, ale výstroj ako taká je v zásade rovnaká.
 
Hokejovú výstroj pre všetkých hráčov nájdete aj na stránke www.hokejovekorcule.sk

4.2/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup