Použite trendové led pásiky, určite ich oceníte!

Túžite po nejakom zaujímavom osvetlení? Ak sa pozriete na dnešný trh so svetlami, určite vás zaujmú niektoré trendy ako napríklad led pásiky. Na nich je najzaujímavejšie ich univerzálne využitie, čiže priam nekončiace možnosti a to, kde a ako ich môžete využiť. Takisto ich môžeme rozdeliť podľa toho, či budú plniť praktickú alebo dekoračnú úlohu. Z hľadiska praktického využitia je však vhodným doplnkom takisto lišta na led pás.

Možno ste oboznámení so skratkou LED, ktorá symbolizuje Light Emitting Diode, čiže doslovný pojem- svetlo emitujúca dióda. Tieto diody sú súčasťou najúspornejšej formy svetiel na dnešnom trhu. Diódy predstavujú oveľa úspornejší chod z hľadiska odberu elektrickej energie a konkrétnym svetlám poskytujú tiež vyššiu životnosť žiarenia, ktorá sa napríklad v prípade žiaroviek udáva niekde od 25 000 do 100 000 hodín.

knihy, žiarovka

Light Emitting Diode(s) sú práve súčasťou aj v našom prípade samolepiacich pásikov, čo sa dajú praktickým spôsobom umiestniť, resp. nalepiť na konkrétne miesto, ktoré chcete mať osvetlené. Takýmto spôsobom sa dajú nasvietiť tiež ľubovoľné predmety a časti bývania. Môže tým byť vaše schodisko, vaňa a zrkadlo v kúpeľni, posteľ, televízna obrazovka, poličky,… najčastejšie sa tieto pásiky so svetlo emitujúcimi diódami využívajú aj na osvetlenie kuchynskej linky.

  • Niekedy ich používame takisto na podsvietenie PC skrinky, klávesnice, tuningu a interiéru auta.

farebné svetlá

Je už vlastne len na vás, akým spôsobom ich využijete. Ak už od nich požadujete dekoračný alebo funkčný význam. Podľa toho si následne môžete vybrať, či uprednostníte pásy s farebnými diódami, RGB (červená- zelená- modrá), alebo s čisto bielym svetlom (s odtieňom do oranžova alebo viac do modra).

Technológia osvetlenia LED je v praxi veľmi úsporná, najmä v porovnaní so starým typom žiaroviek. V prípade žiaroviek navyše neobsahuje žiadnu ortuť.