Obojky pre psov a ako by sme sa mali orientovať v tých, ktoré sú určené na výcvik

Obojky pre psov sú určite obšírnejšou témou ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať a na trhu sú dostupné viaceré kategórie tejto nevyhnutnej pomôcky pri chove psíka. Jednou z týchto kategórií je sú aj obojky pre psov určené na výcvik a svojou konštrukciou umožňujú vplývať na správne návyky zvieraťa. Vďaka výcvikovým obojkom pre psov teda dokáže udržať správanie zvieraťa v rozumnej rovine a vychovať z neho poslušné zviera. Na trhu sú navyše dostupné elektronické obojky určené na výcvik a jedným z prvých kritérií je ich dosah. V akých podmienkach teda budete zviera cvičiť? A čomu všetkému ho chcete naučiť?

pes

Na tieto a ďalšie otázky by ste mali mať jasnú odpoveď. V prípade menšieho dosahu môžeme hovoriť najmä o výcviku v domácich podmienkach a naučenie niekoľkých zásadných pokynov, ktoré by malo mať každé zviera osvojené. Akousi nadstavbou sú teda tie obojky, ktoré majú väčší dosah a využívajú sa samozrejme v externom prostredí či v lesoch. Vďaka takýmto obojkom pre psov teda môžete zvieraťu vštepiť správne návyky pri pohybe v teréne a taktiež love.

mops

Obojky pre psov určené na výcvik zohrávajú dôležitú rolu z pohľadu každého majiteľa zvieraťa

Dosah je v prípade výberu obojkov pre psa len jedným z parametrov. Tým ďalším je teda napr. veľkosť prijímača a v tomto smere je rozhodujúcim faktorom najmä veľkosť zvieraťa. Pre menšie plemená je teda logicky lepšie siahnuť po menšom prijímači a naopak. Tak ako pri viacerých pomôckach slúžiacich na chov psa, tak aj v prípade obojkov by sme mali zohľadniť temperament a povahu zvieraťa. So zvyšujúcou sa tvrdohlavosťou a zložitejšou povahou je následne nutné vybrať aj niektoré zo silnejších zariadení presne tak, aby ste nad psom mali dokonalú kontrolu a vedeli ho správne navigovať v každej situácii. Ďalším parametrom tej správnej voľby by mala byť vode odolnosť. Pre niekoho výber obojku na tomto nestojí a nepadá, no ak máte cvičiť psa v lese za daždivého počasia, tak túto schopnosť rozhodne oceníte na plnej čiare. Pokiaľ hľadáte variant v niektorej z vyšších modelových tried, potom si viete zaobstarať obojok s vysielačkou. Takýto obojok by sme rozhodne odporučili pri výcviku v extrémnych podmienkach či komplikovanom teréne. Kvalitné výrobky pre psov nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.