Ako sa zbaviť plesní v kúpeľni


·         Plesne sú zákerné baktérie ktoré sa najčastejšie vyskytuje veľkých a teplých prostrediach. Najčastejšie sa vyskytujú v kúpeľniach. Keďže je tam veľký výskyt vody a vlhkého prostredia baktériám toto prostredie vyhovuje. Ale malú aj konkrétny výskyt. Nájdete ich za pračkou , na dlažbe alebo obklade , ale pri umývadle. Ak nedokrčíme včas , plesne sa začnú rozširovať po celej kúpeľni. Preto by ste mali problém s piesňami ihneď riešiť pretože neškodia vašej kúpeľni ale zdraviu vašej rodiny. Aby ste odstránili baktérie z Vašej kúpeľni môžete použiť tieto typy.

koupelna
 
»          Veľmi vhodným pomocníkom na odstránenie plesní je peroxid vodíka . Dokáže zničiť aj tie najmenšie baktérie ktoré voľným okom nevidíme. Nie len že sa ich zbavíme , ale aj navždy odstránime. Stačí ak trochu peroxidu vodíka zmiešame s vodou a rozotrieme ho pomocou rozprašovača na baktériu. Necháme ho päť minút pôsobiť a už len stačí zotrieť.
 
ocet

·         Ak máte plesne na stenách veľmi vhodným pomocníkom je alkohol konkrétne lieh. Postup je veľmi jednoduchý. Zmiešajte alkohol z vodou v pomere 1:1 , a použité rozprašovač. Tento roztok nechajte pôsobiť približne 10 minút a následne zotrite hubkou.
 
»          Ak nechcete kupovať predražené výrobky na plesne môžete taktiež použiť aj ocot. Ocot je prírodný a používa sa aj pri odstránení plesní. Môžete ho použiť na obklad , a práčku. Stačí ak ho nastriekajte na postihnuté miesto , a poriadne vydrhnete. Pár minútach by mala pleseň zmiznúť.

soda
 
·         Vedeli ste že sa dá bojovať proti plesniam aj jedlou soľou ? Áno presne tak. Ak doma nemáte nič poruke môžete použiť aj jedlo soľ. Stačí ak ju zmiešate v rovnakom pomere ako pri alkohole, tak aby vznikla pasta ktorú potom nanesiete na škáry medzi obklad , alebo dlaždice a necháte poriadne vyschnúť. Potom to vyčistite starou zubnou kefkou a už len zotrieme a baktérie sú preč.