TOP destinácia a TOP miesta v nej

Kam máte v pláne na dovolenku zavítať tento rok? Alebo ste svoju letnú dovolenku už absolvovali? TOP destináciou sa stalo Turecko. Takže ak ešte nemáte vybrané alebo vám jedna dovolenka nestačila, bežte k počítaču s rýchlo rezervujte to, čo ešte ostalo. No a čo v Turecku? Nudy sa báť naozaj nemusíte.

farebné orientálne zavesené na strope

Dovolenky v Turecku happytravel.sk sa stali populárnymi t viacerých dôvodov. Prvým je nepochybne nádherné a teplé more. Druhým sú pláže, ktoré budete inde hľadať len ťažko. Tretím dôvodom sú nepochybne moderné hotelové rezorty s kvalitnými službami, no a ďalším veľkým ťahákom, sú mnohé kúzelné miesta v tejto krajine.

Podľa prieskumov cestovných kancelárií vedie mesto Istanbul. Ide o najväčšie mesto tejto krajiny. Pozor, nehovoríme o hlavnom meste. Tým je Ankara, ktorá je však o čosi menšia. Do Istanbulu sa vyberte iba vtedy, ak vám neprekáža hlučný dav ľudí všade naokolo. Mestský ruch však niektorí, naopak, vyhľadávajú, takže sa musíte rozhodnúť sami.
Hneď po Istanbule sa umiestnilo staroveké mesto Efez. Okrem iného, tu nájdete aj pozostatky jedného zo siedmych divov sveta, a to Artemidinho chrámu v Efeze. Na jeho mieste dnes stojí síce už len jeden stĺp, no i napriek tomu sa tu oplatí zavítať.
Na treťom mieste sa umiestnili všetky obľúbené dovolenkové destinácie. Ide najmä o lokalitu Side, Belek, Antalyu a Alanyu. Na týchto miestach nájdete kus histórie, no taktiež moderné hotely priamo na plážach. Turisti môžu využiť bohatú ponuku vodných športov, na svoje si prídu aj deti, no a v neposlednom rade na týchto miestach nájdete aj nádhernú tureckú prírodu.Piesočnatá pláž s množstvom turistov v Turecku

Ako môžete vidieť, v Turecku nájdete naozaj mnoho miest, kde si môžete svoju letnú dovolenku užiť naplno. Preto neváhajte a baľte kufre. Tí, ktorí reagujú rýchlo, si totiž môžu užívať aj za polovičné ceny. Veď last minute zájazdy nájdete v ponukách cestoviek non stop.