Športové udalosti v roku 2019

Televízne stanice ponúkajú Slovákom priame prenosy takmer z každého zápasu či pretekov, kde sa objavujú naši reprezentanti. V posledných rokoch sa môžeme tešiť aj z úspechov našich biatlonistiek Anastázií Kuzminovej a Paulíny Fialkovej či lyžiarky Petry Vlhovej, ktorá žne jeden úspech za druhým po celom svete. Početné zastúpenie máme aj na vrcholových turnajoch v tenise. No odjakživa si najviac Slovákov sadá k televíznym obrazovkám práve na vysielanie majstrovstiev sveta v hokeji a po poslednom úspechu našich futbalistov v Juhoafrickej republike držíme palce už aj našej futbalovej reprezentácií. Tento rok bude pre nás zaujímavý a rozhodne by sme si nemali nechať ujsť tie najdôležitejšie akcie.

publikum
 
MS v hokeji                             Aj keď sú majstrovstvá vždy ostro diskutované a tešíme sa na ne každý rok, v roku 2019 majú pre Slovensko obzvlášť inú príchuť. Naša reprezentácia bude hostiť tie najlepšie krajiny v Košiciach a Bratislave. Začiatok je naplánovaný na 10. Mája a pokiaľ stále rozmýšľate nad osobnou návštevou štadiónu, s kúpou lístkov je problém už niekoľko mesiacov. Jedinú možnosť máte od súkromných predávajúcich za výrazne vyššie ceny. Ak sa rozhodnete ísť našich podporiť do Košíc, môžete sa tam tešiť tiež na krajiny ako Kanada, USA, Fínsko, Nemecko,  Dánsko, Francúzsko a Veľká Británia. Naopak do Bratislavy to budú mať na skok Rakúsko, Česko, Švédsko, Rusko, Švajčiarsko, Nórsko, Lotyšsko a Taliansko.
 
fotbal

Kvalifikácia na EURO           Našim futbalistom sa posledné roky veľmi dobre darí a tieto mesiace budú bojovať o postup na EURO 2020. Aby sme sa tam prepracovali a mali možnosť získať vzácny titul majstra Európy musíme postúpi zo základnej skupiny, v ktorých odohráme osem kvalifikačných zápasov. Ako prvý bude derby s našimi susedmi Maďarskom, ďalej musíme prejsť cez jedného z najlepších hráčov sveta Garetha Balea a jeho Wales, popasovať sa budeme musieť tiež s favoritom skupiny Chorvátskom a v neposlednom rade bude našou úlohou zdolať aj slabšieho súpera akým je Azerbajdžan. Na niektoré zápasy budete mať možnosť ísť povzbudiť náš tím do Trnavy a vidieť tak elitu nášho futbalu. Program začne už v Marci tohto roka.