Nezlomný hokejový veterán a momentálne jeden z najznámejších slovenských hokejistov v zámorí


V každom profesionálnom športe má človek silnú konkurenciu a obzvlášť to platí v prípade, ak hráte v najprestížnej lige. Každým rokom pribúdajú nové a mladé talenty plné síl a hráč ktorý bol na ich mieste pred 10 rokmi, ide pomaly do starého železa. Nie je to síce pravidlo ale predsa, všetka pozornosť ide v prvom rade do najmladších talentov, na ktorých sa dá staviať dlhodobá budúcnosť tímu.

lední hokej

Ale každý nemusí mať na vec iba takýto pohľad, veteráni, alebo skúsení hráči ktorí sa v tejto lige nachádzajú už cca 10 rokov, sú jednoducho ostrieľaní bojovníci, ide z nich rešpekt a prirodzená autorita, pritom sú ešte plní síl a v niektorých prípadoch dokonca v lepšej kondícii, než v mladosti. K tejto téme chcem pripomenúť najprestížnejšiu a najznámejšiu hokejovú ligu sveta NHL, do ktorej chodí pozvánka len tým najlepším a chce to skutočnú námahu a nervy, v tejto lige sa udržať, respektíve nedať sa nahradiť niekým z veľkého počtu talentovaných hráčov, ktorým pozvánka pomaly klope na dvere. A ako slovenský fanúšik hokeja vyberiem ako príklad hráča, akého určite nepozná len Slovensko, ale aj každý správny hokejový fanúšik zo vzdialených krajín.

hokej

Zdeno Chára
Že som vybral práve tohto hráča nie je zrejme veľkým prekvapením a ani žiadnou náhodou. Zdeno Chára má momentálne 41 rokov a v zámorí je pre svoj tím Boston Bruins už dlhoročnou obrovskou (nielen postavou) oporou. Dokonca nosí na hrudi kapitánske C, teda je kapitánom amerického mužstva pričom je známe, že Európania  to v tejto lige ľahké nemajú. Ale Chára je už pojem a určite k nemu ostatní cítia i zaslúžený rešpet.  V tejto lige zráža súperov, tvorí prihrávky a páli neskutočné „delovky“ už neuveriteľných 21 rokov! V čase písania tohto článku stojí opäť pred jeho odvekým súperom- Torontu Maple Leafs a to v ťažkých sériách play off. Chára za play off, teda vyradzovacie boje odohral dokopy 150 zápasov, z ktorých si (zatiaľ) odniesol skvelých 61 bodov, čo je na obráncu skutočne produktívne číslo.