Masáž ako forma relaxu


Už nejaký čas som rozmýšľal nad masážou. Po niekoľkých hodinách v práci si potrebuje telo trochu oddýchnuť a myseľ zrelaxovať. Vždy som ale zostal len pri tejto myšlienke ale nikdy som sa neprinútil postaviť sa a ísť na masáž. A možno by tomu bolo tak doteraz, keby som nedostal poukaz na masáž ako dar od príbuzného. Rozhodol som sa teda zájsť do masážneho centra a nechať sa obslúžiť. Keďže som nikdy na masáži predtým nebol, nevedel som akú si mám vôbec vybrať a šiel som tam s menšími rozpakmi. Neskôr som však zistil, že to nie je také náročné.

relax

Rozsah masáži závisí od vybavenia daného masážneho centra, preto neočakávajte thajskú masáž, ak ste zavítali na miesto, ktoré nemá nič spoločné s thajskou kultúrou. Odporúčam preto v krátkosti si prečítať ponuku daného masážneho centra. Viac vedieť nepotrebujete. Jediná vaša starosť by mala byť, čo vlastne od masáže očakávate. Chceli by ste si oddýchnuť, alebo trpíte dlhšiu dobu bolesťou v oblasti krížov a chceli by ste sa jej zbaviť ?

lávové kameny

V každom rehabilitačnom alebo masážnom centre sa o svojho zákazníka starajú najlepšie ako vedia. Preto každý profesionálny masér alebo masérka sa vás na začiatku spýta, či máte nejaké zdravotné problémy, ktoré by mohli spôsobiť nepríjemnosti počas masáže. Taktiež sa vás spýta či ste boli niekedy na masáži, ak áno tak kedy naposledy, spýta sa vás na rôzne alergie, ktoré by mohol masážny olej spôsobiť a podobne. Taktiež vám spraví krátku prehliadku, skontroluje vaše svaly, spýta sa vás či pociťujete bolesť pri rôznych partiách. Po krátkej ale veľmi dôležitej prehliadke nasleduje už samotný relax.

akupunktura

Niektoré masážne centrá vlastnia celú radu vybavení, ktoré vášmu telu prospeje. Napríklad veľmi rozšírená je masáž takzvanou elektroliečbou alebo elektroterapiou. Táto liečba sa poskytuje ešte pred samotnou masážou. Zákazník si sám vyberie partie, ktoré má napríklad stuhnuté. Princíp celej elektroliečby je jednoduchý. Do vybranej partie vám odborník púšťa elektrický prúd, taktiež v takej intenzite ktorú zvládnete. Samotný proces slúži na zlepšenie krvnej cirkulácie, tlmí zápalovú aktivitu a vyživuje tkanivo. Netreba sa ničoho báť.

Po vyskúšaní rôznych prístrojov, ktorými prevádzka disponuje, nasleduje časť na ktorú ste sa tak tešili. Druhov masáž je nespočetne veľa. Masér vám však poradí, vysvetlí vám účinky každej masáži. Zároveň vám odporučí masáž, ktorá bude mať pre vás pozitívne účinky.

Najdôležitejšie je prísť a vyskúšať služby, ktoré masér ponúka. Spravte si čas na seba a oddýchnite si, vaše telo sa vám neskôr poďakuje.