Kto to volá?

Nie je ničím zvláštnym, že si na svojom telefóne nájdete zmeškaný hovor z neznámeho čísla. Niektoré predvoľby nám už napovedajú, že sa bude najskôr jednať o predaj tovaru, alebo prieskum. Môžeme sa však stretnúť aj s tým, že ak na dané číslo zavoláme naspäť, zaplatíme nemalé peniaze, pretože sa jedná o telefonický podvod. Väčšinou sa na druhej strane začnú ozývať zvláštne zvuky, akoby bolo spojenie prerušované. Čím dlhšie sa budete snažiť pochopiť, čo sa vám dotyčný na druhej strane telefónu snaží povedať, tým viac zaplatíte a nehovoríme o malých čiastkach. Druhou možnosťou je, že ste automaticky presmerovaní do odkazovej schránky, a za každú sekundu hovoru podvodníkom nabiehajú na účet vaše peniaze. Našťastie existujú spôsoby ako si konkrétne telefónne čísla overiť.

volání
 
Aplikácia Call Insider
 
Prvou možnosťou je aplikácia Call Insider. Po tom, ako si ju do svojho telefónu nainštalujete, budú všetky prichádzajúce hovory identifikované, teda lepšie povedané, konkrétne telefónne čísla. Zároveň si viete cez aplikáciu nastaviť blokovanie konkrétnych čísel, takže hovory budú automaticky zrušené. Máte taktiež možnosť hodnotenia. Vďaka komentárom všetkých používateľov, si viete ľahko skontrolovať o aké číslo sa jedná.
 
Weby na rozlišovanie čísel
 
Druhou možnosťou sú viaceré webové stránky. Do vyhľadávača zadáte dané telefónne číslo a stránka vám zobrazí všetky potrebné informácie. Teda to, či sa jedná o telefonický prieskum, či ponuku tovaru. Viete si zistiť aj to, či je bezpečné volať naspäť. Ba týchto stránkach si viete nájsť aj konkrétne predvoľby. Tak budete aj do budúcnosti vedieť, či ide o napríklad o banku, alebo niektorého z mobilných operátorov.
Podobne ako v aplikácii, si môžete aj cez tieto weby pozrieť komentáre jednotlivých ľudí. táto možnosť je veľmi dobrá, pretože niektoré obťažujúce hovory, nemusia pochádzať iba od spoločností, ale taktiež od jednotlivcov.

čísla
 
V komentároch nájdete konkrétne čísla a ich popis. Tak sa dozviete napríklad o ľuďoch, ktorí predávajú falošné autá cez rôzne inzertné stránky, alebo o nevhodných a obťažujúcich telefonátoch od súkromných osôb.