Je to výhodné, no nekúp to!


Presne takto premýšľa veľa ľudí, ktorí idú na nákupy s akciovými letákmi v ruke a hľadajú tovar, ktorý sa predáva s väčšou či menšou zľavou. Darmo, zľavy sú fenomén. Vidíme ich nielen v obchodoch s potravinami, ale vo väčšine obchodov a nákupných reťazcov. Letné výpredaje oblečenia a obuvi, elektroniky, spotrebičov, ale aj predvianočné, povianočné, novoročné, dovolenkové…A mohli by sme takto pokračovať donekonečna. Ľudia sa dajú nalákať na zľavy, ktoré mnohokrát ani zľavami nie sú.

sleva

Často sa totiž stane, že v inom obchode kúpite ten istý tovar rovnako výhodne, ak nie lacnejšie, a pritom nemusí byť naň vypísaná ani žiadna zľava. Niektorých ale predstava, že nakúpia niečo výhodne neskutočne láka a musia to využiť za každú cenu. Bohužiaľ často aj za cenu toho, že ten skvelý akciový tovar ani nepotrebujú a zostane zabalený v krabici. Kupovať niečo len preto, že je to zlacnené, pretože máte predstavu, že na tom ušetríte je naozaj veľký omyl. Samozrejme, pokiaľ potrebujete nový televízor, alebo vám dochádzajú zásoby v kuchyni, sú zľavy skvelým spôsobom ako ušetriť peniaze.

Nie ale v prípade, že to nakupujete len z toho princípu, že na to bola vypísaná akcia a „možno sa to niekedy raz zíde“. Nie. Nezíde sa. Aspoň väčšinou to platí. Často sa totiž stáva, že síce máte dobrý pocit z toho, že ste ušetrili na nákupe jogurtov či ovocia, ktoré bolo za skvelú cenu, ale na druhej strane máte plnú chladničku tovaru, ktorý nestihnete skonzumovať, pretože mu buď končí doba trvanlivosti, alebo sa jednoducho pokazí.

online nákup

Trvanlivé potraviny – kvalitné potraviny?
Možno by sa mohlo niekom zdať, že kúpa trvanlivých potravín je výhodnejšia oproti tým čerstvým. Nie je to ale tak. Trvanlivé potraviny sú oproti čerstvým „obohatené“ o rôzne konzervačné látky, ktoré síce zabezpečia, že nám potraviny vydržia dlhšie, ale nevplývajú priaznivo na náš organizmus. Preto si pri nákupoch treba zvážiť aj toto hľadisko a vyberať radšej kvalitné a čerstvé potraviny.