Aby sme v našom byte neboli cudzincom

Domov je miestom, v ktorom by sme sa mali cítiť najbezpečnejšie a v ktorom si dokážeme najlepšie oddýchnuť i dobiť nové sily. Fyzické i psychické.
Konkrétnejšie a lepšie by zrejme v tomto prípade bolo, aby sme sa zamerali na interiér a to miesta, izby, ktoré nám na doplnenie síl slúžia najviac. Základom sa stáva, aby sme sa cítili pohodlne a útulne. Ani veľké priestory nebudú pôsobiť tak sympaticky, pokiaľ sa v nich budeme cítiť akosi stratení. Musíme nájsť svoj vkus a tomu prispôsobiť i bývanie, aby sme neboli cudzincami vo vlastnom dome.

květina

Vopred vravím, že som si vedomý a je v poriadku, ak každému vyhovuje niečo iné. Koľko ľudí, toľko chutí a každý môže mať inú predstavu o praktickej domácnosti, v ktorej by sa cítil pohodlne. Každý má rád napríklad inú farbu, dekoráciu, drobnosti. Niekto si rád potrpí na detailoch, inému zasa prekážajú. Niekto obľubuje, ak má všetko po ruke, iný chce mať okolo seba voľný priestor. Niekto veci rád organizuje, iný si chce od organizovania a pokynov oddýchnuť aspoň doma.

Každopádne nemajte strach, tento článok nebude nejakým organizovaným chaosom. Dúfam, že v ňom nájdete určité postrehy a tipy, ktoré Vám budú sympatické. Pôjde o nenútené a neškodné rady, ktoré by mohli potešiť väčšinu ľudí. Pozrime sa aspoň na 4 tipy pre zútulnenie domova.

1. Skúsme uprednostniť živé kvety
Je pravda, že umelé kvety sa nedokážu rovnať tým živým. Výzorom možno áno, aj nám niečo vydržia a nezvednú, no živé kvety sú predsa len výrobok mocnej a rozumnej prírody, ktorú každý živý tvor, včetne človeka, potrebuje. Obohatia našu domácnosť nenahraditeľnou a príjemnou vôňou, ktorá dopraje tú správnu náladu každému.

obraz

2. Zvoľme neagresívne farby
Ako som spomínal, každý môže mať inú vkus. Práve preto by bolo vhodné zvoliť nejaké sympatické neutrálne farby domácnosti, ktoré budú pôsobiť kľudným a útulným dojmom, nebudú na nikoho kričať.

3. Sviečky sú určite príjemným doplnkom pre každú domácnosť.

4. Dajme si záležať pri výbere obrazov. Nevravím, že musia byť najdrahšie, to nie. V tomto smere nepozerajme len na cenu, obrázok by nás mal chytiť za srdce, alebo nás potešiť.