5 zaujímavých faktov o internete

Skutočnosť číslo 1
Prvá webová stránka na svete bola vytvorená anglickým vedcom Tim Berners-Lee 6. augusta 1991 a stále existuje. Stránka obsahuje údaje o tom, čo je World Wide Web, ako nainštalovať webový server, ako prevziať prehliadač a ďalšie informácie o pomoci. Takže táto stránka sa v minulosti používala dosť často.

internet

Skutočnosť číslo 2
Myšlienka spojenia počítačov do siete sa v rokoch 1957 narodila v hlbinách americkej Pokročnej obrannej agentúry pre výskum a vývoj (DARPA). Samotný protokol HTTP a jazyk HTML – čo dnes nazývame internetom – sú vedľajšími produktmi výskumu Európskej rady pre jadrový výskum (CERN). Všetci Tim Berners-Lee (Tim Berners-Lee) v roku 1989 navrhli zlepšiť vnútorný pracovný postup CERN pomocou hypertextových odkazov a tento druhý projekt sa stal neskôr World Wide Web.

google

Skutočnosť číslo 3
Znie to takmer neuveriteľne, ale na svete je sedem špeciálne vybraných programátorov, ktorí ukladajú takzvané „internetové kľúče“. Sú to elektronické karty obsahujúce šifru, ktorá vám doslova umožňuje načítať celý internet. V prípade globálneho hackerského útoku budú okamžite doručené „strážcami internetu“ na vojenskú základňu v USA, kde aktivujú svoje kľúče a globálna sieť bude vypnutá.

Skutočnosť číslo 4
Prvá webová kamera bola testovaná v roku 1991 v počítačovom laboratóriu Cambridge University. Jeho jediným účelom bolo kontrolovať samostatný kávovar a upozorniť na výslednú kávu.

Skutočnosť číslo 5
Od júla 2016 bol počet používateľov internetu na svete 3,5 miliardy ľudí. Zároveň sa obyvateľstvo Zeme odhaduje na 7,3 miliardy ľudí, čo znamená, že väčšina ľudstva sa k nám ešte nepridal.

blog

Do roku 2025 sa internet stane základnou ľudskou potrebou. K tomuto záveru prišli výskumníci zo sociologického centra Pew Research Center. Podľa zverejnenej správy sa do roku 2025 ľudia nebudú zamýšľať nad existenciou internetu, bude to považované za samozrejmosť. Ako je napríklad elektrická energia.