Tablet ako ideálne riešenie na cesty

Tablet je ideálnym spoločníkom na cesty. Aké výhody má a v ktorých situáciách ho oceníte?

Výhody používania tabletu

Tablet môže byť neoceniteľným pomocníkom, keď sa naučíte efektívne využívať jeho možnosti. Nechcete so sebou napríklad na dovolenku viezť ťažký notebook aj s nabíjačkou? Tablet vám ušetrí veľa miesta v batožine.
Notebook môže pritom v podstate plnohodnotne nahradiť: Na tablete si skontrolujete poštu, odpíšete na správy svojim známym a priateľom, prezriete si fotografie a pozriete sa na internet, aké bude zajtra počasie a kedy vám ide najbližší vlak.
Ergonómia používanie tabletu z podstaty nie je príliš vhodná na dlhodobú sústredenú prácu. Bežná hardvérové ​​tlačidlá nenahradíte. Preto je vhodné si zaobstarať ešte externú klávesnicu, vďaka ktorej sa vám bude pohodlnejšie písať.

tablety

Vďaka tabletu s klávesnicou tak získate v podstate dve zariadenia v jednom: Mobilný prístroj s dotykovou obrazovkou a alternatívu bežného počítača. Oproti mobilu má tablet nespornú výhodu vo väčšej obrazovke, na ktorú sa zmestí viac textu, teda je čítanie z neho znateľne pohodlnejšie.

Ako vybrať tablet

Jedným z kľúčových parametrov pre nás bude veľkosť. Zvyčajne si väčšina užívateľov volí modely s veľkosťou 7 až 10 palcov. Rozhodnúť sa musíme podľa toho, ako často chceme svoje zariadenie prenášať, menšie verzie sú mobilnejšie. Ak si plánujete na tablete prehliadať fotografie alebo sledovať filmy, voľte Super AMOLED alebo IPS LCD.
Farebné prevedenie a Super AMOLED na rozdiel od AMOLED tak rýchlo nevybledne. Trvajte aj na FullHD rozlíšení (1920 x 1080 pixelov). Výkon určuje, podobne ako u ďalších zariadení, hlavne procesor a RAM. Tablety strednej výkonnostnej triedy disponujú procesorom Snapdragon radu 625 alebo vyšším a aspoň 3 GB operačnej pamäte.
Čím častejšie budete cestovať, tým viac vás bude zaujímať výdrž batérie. Minimálne by mala dosiahnuť v dnešných podmienkach 10 hodín.

výkonný tablet

Repasované tablety

Tablety sa vďaka svojmu rozšíreniu dnes už môžu chváliť sympaticky nízku cenovkou. Vo väčšine prípadov sa však bude jednať o nevýkonné zariadenia s nízkym rozlíšením. Spôsob, ako získať kvalitné zariadenie za primeranú cenu, je kúpa repasovaného tabletu.
Ceny môžu byť v porovnaní s novými modelmi až o 70% nižšie. Výkonom pritom tieto zariadenia postačujú dokonca aj na hranie hier. Ide o prístroje pochádzajúce najčastejšie z predvádzacích akcií, lízingov, prípadne tzv. vratiek, teda ide o výrobky, ktoré ich majitelia vrátili v zákonnej lehote 14 dní.
Jedná sa teda o výrobky používané len mierne, ktoré nie sú zničené. Všetky modely pochádzajú pred predajom ďalšiemu spotrebiteľovi koncovému testovaniu. Vzhľadom k tomu, že ide o tablety s klávesnicou, môžeme hovoriť o plnohodnotných zariadeniach schopných nahradiť aj notebook. Na každý model získa spotrebiteľ záruku v dĺžke 12 mesiacov. Viac na inComputer.sk.