Osvetlenie na záhradnú párty

Pri výbere správneho osvetlenia na pripravovanú párty vezmite do úvahy niekoľko vecí. Závisí nielen od toho či ide o bežné posedenie alebo o zvláštnu udalosť, na zreteli majte aj počet hostí, ich vek a najrôznejšie nápady, ktoré môžu dostať, ale aj podmienky, v ktorých sa bude konať (sklon a konzistencia terénu, ročné obdobie, poveternostné podmienky a ďalšie).

lžičky

Niekoľko tipov na vonkajšie osvetlenie

 1. LED osvetlenie– je v porovnaní so štandardným osvetlením dlhodobo ekonomickejšie a šetrnejšie k prírode.
  • žiarovky– klasické žiarovky. Postačí Vám niekoľko lámp zavesených nad hlavami.
  • led reflektory– nemusia byť upevnené, dajú sa aj voľne položiť a umiestniť aj do menej dostupných priestorov. https://www.ledprodukt.sk/59-led-reflektory majú odolnú konštrukciu a osvetlia veľkú plochu. Na led reflektory je možné dokúpiť originálne konzoly.
  • led pásy – sú zaujímavé farebnými efektmi. Značnou nevýhodou je, že sú určené do suchého prostredia.

 1. Solárne lampy– sú ekologické, pretože využívajú obnoviteľný zdroj energie. Ak bol deň slnečný, vydržia svietiť celé hodiny . Svetlo je slabšie, potrebujete ich väčší počet. Najbežnejším dizajnom je v záhradách solárna lampa v tvare fakle.

 1. Svetlá na batériu– sú praktické tam, kde nemáte prístup k elektrickej sieti. Vyrábajú sa aj v rôznych dekoratívnych prevedeniach. Nie je však nevyhnutné kupovať drahé dizajnové novinky, pomôcť si môžete tým, čo už doma máte.
  • vo fľašiach– postačia akékoľvek sklenené alebo plastové fľaše, ktoré môžete pomaľovať.
  • v pohároch– z akéhokoľvek hrubšieho skla.
  • v papierových taškách– pôsobia menej zvyčajne, sú je jednoduchšie ich zavesiť.

osvětlování

 1. Sviece– sú na pohľad veľmi pekné, dotvárajú atmosféru. Pri udalostiach, kde sa stretne veľa ľudí, neodporúčame voľne položené sviečky na stole, mohli by sa ľahko prevrhnúť.
  • záhradné sviece– sú dlhé, horia niekoľko hodín. Sú tiež odolnejšie voči vetru. Okrem rôznych farebných prevedení sa vyrábajú aj s rôznymi pridanými aromatickými olejmi, ktoré pohladia zmysly alebo Vám dokonca pomôžu v boji proti komárom. Upevnené v kruhu okolo prebiehajúcej spoločenskej udalosti vytvoria pre otravný hmyz neprekonateľnú bariéru.
  • čajové sviečky– sú lacné a vyrábajú sa v mnohých farebných prevedeniach a vôňach. Môžu byť položené voľne alebo v originálnych či doma vyrobených svietnikoch.
  • klasické sviečky– okrem rôznych veľkostí, tvarov a farebných kombinácií, ktoré môžu potešiť aj vôňou, sú zaujímavé napríklad druhy, ktoré plávajú na vode.