Nesebar

Krásne pláže od severu po juh. Prešla som ich takmer všetky. Bola som na

  • Albéne,
  • Zlatých pieskoch
  • Slnečnom pobreží

kostel

Bola som úplne hore na severe, aj na juhu Bulharska až pri hraniciach s Tureckom.
Uchvátila ma atmosféra aj kuchyňa. Hore na severe je viac klientov z Nemecka, na juhu je asi najviac našincov. Mne osobne sa viac páčil sever. Bola som párkrát na Albéne aj v Kraneve.
Albéna je vyslovene rekreačným centrom plným zelene. Je tu zákaz výstavby nových hotelov. Zelene teda neubúda. Skôr naopak. Prechádzka parkom neďaleko pláže je pridanou hodnotou tohto letoviska.
Kto chce ruch a luxus, pre neho sú určené prekrásne hotely na Zlatých pieskoch. Ničím nezaostávajú za tými, ktoré ste videli napríklad v Španielsku. Svojou architektúrou sú pre mňa krajšie ako hotely napríklad v Grécku. Mám rada veľké hotelové komplexy. Tých je tu dostatok.

Svoje čaro má aj Slnečné pobrežie. Mám pocit, že každý rok tu niečo pribudne. V sezóne sú pláže hádam až priveľmi preplnené. Hotely tu nie sú iba v prvej línii. Sú aj v druhej, tretej, možno aj piatej línii. Čím ďalej od mora, tým nižšia cena. Zo Slnečného pobrežia je to len na skok do prenádherného Nesebaru-
turistické komplexy
Z každej zastávky na Slnečnom pobreží sa bez najmenších problémov dostanete autobusom do Nesebaru. Chodia hádam každých päť minút výrazne označené. Nikto sa nemôže pomýliť. Rovnako z Nesebaru vás odvezú každú chvíľku autobus späť na zastávku z ktorej ste odcestovali. Neváhajte- choďte si pozrieť starý Nesebar. Kultúrne dedičstvo Unesco. Neoľutujte, naopak budete milo prekvapení.
Nikdy nevynechám možnosť vstúpiť starými hradbami do úzkych uličiek starého mesta. Domy, kostoly – Byzántsky- všetko je jednoducho úžasné. Sadnite si na kávičku a dýchajte nádhernú atmosféru.
Nevynechajte Nesebebar. Kto tam raz príde- zamiluje si ho a určite sa tam bude chcieť vrátiť. Precestovala som desiatky krajín a tak viem o čom píšem. Je to jedno z TOP miest na svete. Choďte a presvedčte sa o tom.
plážové hotely