Nebojte sa dať obývačke ten správny šmrnc, biele obývacie steny vám s tým pomôžu

K tomu, aby vaša obývačka nevyzerala fádne niekedy stačí naozaj len málo. Základom by mala byť kvalitná sedačka, konferenčný stolík a biela obývacia stena. A prečo je dobré vsadiť práve na biele obývacie steny? Je dobre známe, že biela farba je dobre kombinovateľná s akýmkoľvek dekorom dreva alebo farbou a dokonca sa jedná o nadčasovú farbu, takže vaša obývacia stena bude moderná aj o 10, či 20 rokov.
obývací stěna

Biele obývacie steny, akú farbu steny k nim vybrať?

Ešte pred výberom toho najvhodnejšieho odtieňu farby, ktorý bude ladiť k vašej bielej obývacej stene by ste si mali odpovedať na niekoľko základných otázok. A to najmä, či máte vo vašej obývačke dostatok slnečného svetla, či sa jedná o väčšiu alebo skôr menšiu miestnosť a kedy v nej trávite najviac času? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu pri výbere.

Ak máte to šťastie a vaša obývačka má po celý deň dostatok slnečného svetla môžete byť odvážnejší a použiť zaujímavé sýte farby ako sú mätovo zelená alebo azúrovo modrá. Alebo vsaďte na tmavšie zemité farby. Slnečný priestor si to môže dovoliť, dostatok svetla vám zabezpečí, aby miestnosť nevyzerala príliš tmavo.

Naopak ak vaša obývačka má menej slnečného svetla, vaše biele obývacie steny budú lepšie vyzerať pri žiarivých farbách odtieňov žltej. Táto farby sa hodí aj v prípade, že v miestnosti trávite čas skôr v podvečerných hodinách.

A ako opticky zväčšiť malú miestnosť, aby vynikla aj vaša biela obývacia stena? Áno aj s tým vám pomôže dobre zvolená farba. Zabudnúť by ste mali na tmavé farby, tie by vašu obývačku ešte zmenšili. Stavte na niečo svetlejšie, vhodná je biela alebo všetky svetlé, jemné odtiene. Ak sa vám to zdá príliš nudné a chcete interiér predsa len oživiť žiarivou farbou namaľujte len jednu menšiu stenu v miestnosti, ktorá je dostatočne osvetlená slnečným svetlom.

moderní interiér

Ak už ste vybrali všetky farby vhodné pre vás nezabudnite ani na pravidlo 60-30-10, ktoré vám pomôže ako správne rozložiť farby v miestnosti. Dominantná farby by mala tvoriť až 60% interiéru, 30% sekundárna farba a zvyšných 10% postačí na doplnkovú farbu.

Kvalitné biele obývacie steny nájdete na webovej stránke https://www.sconto.sk/.