Zámková dlažba je základ krásneho exteriéru vášho domu

Azda každý jeden chce, aby okolie jeho pekného rodinného domu vyzeralo čo najlepšie. Pekné okolie dokáže doladiť správna pokládka zámkovej dlažby, ktorú si môžete perfektne zladiť k farbe domu. Je však dôležité aby bola dlažba položená správne buď vami alebo už firmou. Pokiaľ patríte k osobám, ktoré si radi sami zveľaďujú domov, dokázali by ste si položiť dlažbu aj sami. Avšak, ak k nim nepatríte, prenechajte túto činnosť radšej majstrom, ktorí sa do tejto problematiky vyznajú.
zámková dlažba

Položiť zámkovú dlažbu svojpomocne alebo to nechať na firmu?

Tak ako sme už v úvode spomenuli, ak máte už čo to za sebou a práca vám nerobí problém, kľudne pokládka zámkovej dlažby nebude robiť absolútne žiadny problém. Ak sa chcete do toho pustiť, v prvom rade je dôležité aby ste si zamerali dĺžku a šírku, kde bude pokládka zámkovej dlažby vykonaná. Následne si musíte precízne vyrovnať povrch, kde položíte dlažbu. Je to dôležité preto, aby vám po pokládke zámkovej dlažby nevznikali nerovnosti, o ktoré môžete neskôr zakopávať. Po tom, ako máte vyrovnaný povrch, zalieva sa plocha betónom a makadamom. V tomto prípade by ste sa určite mali poradiť s odborníkom. Následne môžete začať s pokládkou. Dnešné dlažby sú vymyslené precízne, pretože aj keď máte napríklad rozmery troch veľkostí dlažby, aj tak vám bude jedna ku druhej sedieť. Tým pádom sa nemusíte báť, že vám vznikne hluché miesto, kde vám nevyjde dlažba. Po tom, ako je pokládka zámkovej dlažby hotová, zasypeme pieskom celý povrch. Pokládka zámkovej dlažby nepatrí k jadrovej fyzike, ale je vhodné mať ako také zručnosti a skúsenosti nato, aby ste sa do toho mohli pustiť, keďže zámkovú dlažbu chcete mať dlhodobejšie a práve preto by mala byť položená čo najideálnejšie.

skládané kameny

V prípade ak nedisponujete zručnosťami, určite sa obráťte na odborníkov, ktorí vám veľmi radi položia zámkovú dlažbu, ktorú si vyberiete z naozaj širokého sortimentu. Odborníkov a firiem je naozaj mnoho, takže nebudete mať núdzu o výber.

Čo sa týka farieb, nemusíte a báť, že si nevyberiete takú, ktorá sa bude presne hodiť k vášmu domu. Farieb je mnoho, avšak treba počítať s tým, že pokiaľ je dlažba vo farebnom tóne, napríklad v červenej, po čase môže vyblednúť tým, že je vystavená poveternostným vplyvom. Mnohí odborníci odporúčajú sivú zámkovú dlažbu, ktorá aj napriek pribúdajúcim rokom nezmení svoj vzhľad. Ak máte pocit, že sa vám sivá zámková dlažba nebude hodiť k omietne, nie je to pravda. Sivá farba sa hodí k akejkoľvek farbe.
Pre viac informácii o pokládke zámkovej dlažby kliknite na stránku http://exterierstav.sk/.