Sklenená zástena je najlepším riešením

Sklenená zástena za kuchynskú linku je nielen praktická z pohľadu udržiavateľnosti, ale dodá vašej kuchyni úplne nový rozmer. Chcete mať aj vy niečo také?

Plánujete novú kuchyňu, alebo si len chcete oživiť vašu starú kuchynskú linku? Zvažujete novú kuchynskú zástenu? Platí tu jediné pravidlo. Na trhu je toho množstvo na výber. Cena kuchynskej zásteny bude iná, ak ste kreatívni a zruční a chcete si za linku nakresliť vlastný motív či vyskladať kúsok steny mozaikou z kamienkov, a iná v prípade, že chcete za kuchynskú linku dať bezpečnostné sklo s fotkami vašich detí, či prírodný kameň na mieru.

white-marble-counter (1)

Kuchynská zástena nie je len priestor za kuchynskou linkou a hornými skrinkami, ktorý treba nejako zaplniť. Musí splniť základnú úlohu, teda ochrániť stenu pred zašpinením. Zároveň dotvára celkový vzhľad vašej kuchyne. Ak tam nepasuje, kuchyňa jednoducho nebude vyzerať dobre. Ideálne je, ak zástenu zladíte s pracovnou doskou, skrinkami či podlahou v kuchyni. Najdôležitejším kritériom pri výbere kuchynskej zásteny je odpoveď na otázku, aký spotrebič použijete na varenie. Za indukčnou alebo elektrickou varnou doskou môžete použiť materiál, aký sa vám páči. Pri varení na plyne však budete musieť strpieť isté obmedzenia. Musíte použiť taký materiál, ktorá dobre odvádza teplo a odolá vysokým teplotám. Bežné laminované či fóliované panely, ale ani bežné sklo, nie sú vyhovujúce. Použite preto materiály, ktoré vydržia viac a sú o ničo drahšie. Napríklad kalené sklo, kameň, antikoro, či takzvané kovolamináty, teda dosky, ktorých povrch tvorí metalická fólia. Úplnou klasikou je keramický obklad. Ak chcete, aby vaša kuchyňa bola in, moderná je jednoliata plocha bez škár, v ktorých by sa mohli zachytávať nečistoty a mastnota. Lacobel sklo je vhodné za indukčnú a elektrickú varnú dosku, nie však za plynovú. Sklo by mohlo prasknúť. Problematické by tiež mohli byť výrezy na zástrčky. Je to bežné sklo, na ktoré je počas výroby nanesený farebný lak. Ten môže byť z jednej strany chránený fóliou. Vyrába sa zvyčajne ako tabuľa, čiže ak potrebujete dlhšiu zástenu, musí sa sklo nadpojiť. Aj farebnosť býva obmedzená, zvyčajne pätnásť až dvadsaťpäť farieb. Kalené sklo je odolnejšie a je vhodné aj za plynovú dosku. Na bežné sklo sa nanesie farba a následne sa vypáli v kaliacej peci. Zástena z kaleného skla sa vyrába na mieru. Na trhu je v rôznych hrúbkach, najbežnejšia hrúbka je šesť milimetrov. Farebné možnosti sú bohaté, zvyčajne vyberáte z palety okolo dvesto farieb. Na stenu sa zástena pripevňuje najčastejšie lepením, ale aj kovovým profilom alebo bodovým kotvením.

0_-ThMm_iZUeHJqXsw

Ak si namiesto jednotnej farby vyberiete farebnú potlač, zaplatíte ešte o niečo viac. Môžete sa však popri varení tešiť napríklad z pohľadu na fotky z dovolenky, obrázky detí či vnúčat. Poprípade si obrázok môžete vybrať z fotobanky. Obrázok sa vytlačí priamo na sklo a sú trvácne. Ak si už vyberiete nejaký typ sklenej zásteny, pomôže vám to pri upratovaní vašej kuchyne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup