Nepodceňuje kvalitu spánku a vsaďte na správny matrac!

Možno aj na vlastnej koži viete, čo s vašim telom ako aj mysľou dokáže spraviť nekvalitný spánok. O to viac v prípade, ak sa tento prejavuje pravidelnejšie. Výsledkom je v stručnosti cítiteľne oslabená kondícia. A aj pokiaľ sa s takýmito stavmi našťastie nestretávate, je lepšie im predísť vhodnou prevenciou. A začneme priamo podstatným bodom, zameriame sa na matrace a ich parametre.

Čiernovlasá žena v posteli s mobilom

V akom stave sa nachádza váš súčasný matrac? Koľko ho už vlastne používate a nie je preležaný, respektíve opotrebovaný?

Spravidla u lacnejších verziách sa môže stať, že vydržia len krátkodobo a pýtajú si výmenu. Niektoré dokonca po prvom roku. Pre zdravší odpočinok je preto vhodnejšie vybrať matrace na spanie Segum.sk s vyššou životnosťou a schopnosťou prispôsobiť sa konkrétne vášmu telu a vašim požiadavkám pri ležaní.

Samozrejme je totiž rozdiel v tom, pre koho má byť matrac určený, existuje niekoľko faktorov, ktoré sa zapríčiňujú pod nutnosť prispôsobenia individuálnych parametrov. Spomeňme napríklad už i len rozdiel v hmotnosti, veku, tvare postavy, ale aj preferovanej polohe pri spaní a tom, či mávame vážnejšie bolesti chrbtice alebo vôbec. Pre každého z nás bez rozdielu je ale veľmi dôležitý komfort, pod aký sa podpisuje práve tento prvok.

Usmiate dievča leží na posteli

Týka sa to tých, čo vykonávajú náročnejšiu fyzickú prácu, rovnako však administratívnych pracovníkov a v podstate aj tých aktuálne nezamestnaných. Každý z nás na konci dňa cíti únavu a pokiaľ neprichádza vytúžený spánok a zdravý odpočinok, bude to mať stále horšie následky na našej telesnej aj psychickej kondícii. Každý z nás potrebuje minimálne jednu posteľ k načerpaniu novej energie.

  • A jej základom je práve vyhovujúci matrac, čo je zároveň faktor, ktorý by sa nemal podceňovať. Práve naopak, zaslúži si špeciálnu pozornosť a možno aj o niečo vyššiu investíciu do kvality.