Aké sú vaše „pracie“ návyky?

Zostáva jediná otázka: Ako často prať? Ak budete prať menej často, hrozí, že sa vo vašom koši na priadlo začnú množiť baktérie. Ak budete naopak prať až príliš často, môžete si zničiť veci.
Odpovedzte na nasledujúcich 6 otázok a zistite viac o vašich „pracích“ návykoch. Zisťovali sme, ako často by sme mali púšťať pračku.

kolíčky
 
1.Začnime so spálňou: Ako často periete periny?
Mali by ste prať každý týždeň až každé dva. Existuje na to dôvod, a nie je to len radosť z pekne ustlanej postele. Každú noc svojim spánkom neúmyselne prispievate k tvorbe baktérií. Okrem toho každý z nás sa potí, preto by ste mali meniť posteľnú bielizeň aspoň raz za dva týždne. Stačí ich oprať pri normálnom cykle a čo najvyššej možnej teplote.

povlečneí
 
2.Periete vankúše?
Mali by ste ich prať aspoň raz za pol roka, a to nielen obliečky na vankúše, ale aj samotné vankúše. Predstavte si pot, make-up, vlasy…Skvelou správou je, že v dnešnej dobe môžete vankúše hodiť do pračky. Perte však len dva naraz a s malým množstvom pracieho prostriedku, nechajte dvakrát vyžmýkať.
 
3.Kedy ste naposledy čistili matrace?
Odporúča sa čistiť ich každý mesiac až dva. Samozrejme na mysli máme ochranný obal matracu. Väčšina sa dá prať v teplej vode a dokonca aj sušiť v sušičke, samozrejme na nízkej úrovni sušenia.
 
4.Teraz kúpeľňa: ako často čistíte predložky?
Minimálne každý týždeň? Hneď sú mokré ešte len vykročíte zo sprchy. Schnú celú večnosť. O rohožkách pred dverami ani nehovoríme. Niektoré musíte vyčistiť ručne, niektoré sa dajú oprať.
 
ftines

5.A čo uteráky?
Použiť by ste ich mali len trikrát aj to v prípade, že ich po každom použití riadne vysušíte. Príliš časté pranie spôsobí, že sa rýchlo opotrebujú. Na pranie používajte len jemný detergent, žiaden zmäkčovať, lebo sa zabráni absorpčným vlastnostiam. 
 
6.Ako často periete podprsenky?
Po treťom až štvrtom použití by ste ju mali dať oprať. Čo to ale použitie znamená? Ide o to, ako dlho ju na sebe máte a ako sa potíte. Športová podprsenka by sa mala prať zakaždým. Najlepšie je prať podprsenky v sieťke, aby sa nezničili. Sušiť by sa mali na uteráku, nie zavesené.